Yazıcı Ayarları


TEBEA Etiket Yazıcısı Ayarları Hakkında

TEBEA uygulamasının etiket ayarları 2 farklı konuda yapılmaktadır. Etiket yazıcısının bağlı olduğu bilgisayar ile etiket yazıcısının bağlı olmadığı ve ağdan ulaşan bilgisayara yapılan ayarlar farklılık göstermektedir. Bu işlem adımları aşağıdaki görsellerde ve anlatımlarda detaylandırılmıştır.


 1. Etiket Yazıcısının Bağlı Olduğu Bilgisayarda Yapılması Gerekenler

 1. Sol menüde bulunan Ayarlar menüsüne girilir.
 2. Bağlantı Türü “Yazıcı Bilgisayarı” seçilir.
 3. Yazıcı bölümünden ilgili etiket yazıcısı seçilir.
 4. Kaydet butonuna basılır.
 5. Yazıcının Bağlı Olduğu Bilgisayarın Adı bölümünde herhangi bir işle yapılmaz.Bu işlem adımında sonra uygulama kendini kapatıp açar. Yeni ayarları geçerli sayar. Bu adımdan sonra etiket yazıcınız bilgisayara doğru yüklenmişse ve bir sorunu yoksa etiket çıktısını sorunsuz almalısınız.


 1. Etiket Yazıcısının Direk Bağlı Olmadığı, Etiket Yazıcısıyla Ağdan Haberleşen Bilgisayarda Yapılması Gerekenler Hakkında.

 2. Sol menüde bulunan Ayarlar menüsüne girilir.
 3. Bağlantı Türü “İstemci” seçilir.
 4. Yazıcı alanında herhangi bir işlem yapılmaz.
 5. Bilgisayarın Adı bölümünde herhangi bir işlem yapılmaz.
 6. Etiket Yazıcısının Bağlı Olduğu Bilgisayarın adı “Yazıcının Bağlı Olduğu Bilgisayarın Adı” bölümüne eksiksiz ve doğru yazılır.
 7. Kaydet butonuna basılır.
Bu işlemlerin dışında bir işlem yapılmaz.Bu işlem adımında sonra uygulama kendini kapatıp açar. Yeni ayarları geçerli sayar. Bu adımdan sonra etiket yazıcınız bilgisayara doğru yüklenmişse ve bir sorunu yoksa etiket çıktısını sorunsuz almalısınız.


Eğer etiket çıktısı alamıyorsanız, bilgisayar ağınızı, bilgisayarınızın etiket yazıcının bağlı olduğu bilgisayarla sorunsuz iletişim halinde olduğunu kontrol ediniz.


Yazıcı ayarları ile ilgili videoyu izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=oxmylEwkot8


TEBEA Hakkında iletişim için

Destek Hattımız : 0 850 969 69 29
E-posta :
tebea@teb.org.tr